Loader

22.02.2022

Chcesz zacząć biegać? Oto jak Ania zmieniła swoje życie w ciągu 365 dni

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy w końcu zacząć się ruszać, to masz 2 wyjścia. Możesz nadal się zastanawiać albo zacząć biegać. To jest proste. Nie ma tu miejsca na pół bieganie, czy pół treningi. Jest albo konkret, albo marzenia o konkrecie. To Ty i tylko Ty decydujesz o tym, co zrobisz dzisiaj dla siebie. Chcesz dowiedzieć się, jak Ania zmieniła swoje życie po tym, jak zaczęła trenować? To czytaj dalej!

Bieganie to nie tylko aktywność fizyczna

Zacznijmy od tego czym jest bieganie. Być może teraz pojawił się mały uśmiech na Twojej twarzy 🙂 Trener Adam Borkowski będzie Ci opowiadał co to znaczy biegać? Tak!

Bieganie to aktywność fizyczna. To metoda poruszania się, dzięki której w szybkim lub wolnym tempie możesz przenieść się z punktu A do punktu B.

Tylko tak się składa, że większość kobiet, które trenują ze mną na bazie gotowych planów treningowych, zawierających elementy zabaw biegowych i interwałów – wie, że w pewnym momencie przestaje chodzić o samo bieganie, czyli poruszanie się z jednego miejsca do drugiego.

Tu wchodzi coś takiego, co Ania określiła jako “ratunek dla zdrowia”. Napisała cudowny post, w którym dzieli się swoimi odczuciami:

Przy bieganiu na scenę wchodzą endorfiny. Pojawia się hormon szczęścia, który sprawia, że osoby, które biegają i są uśmiechnięte, szczęśliwe, zadowolone i pozytywnie nastawione do świata. Wszystko przez to, że po treningu czują się tak, jak gdyby były pod wpływem upojenia, haju i euforii. Nie ma w tym nic złego. To wręcz pożądany stan, który przyciąga!

bieganie (trenowanie) szczególnie w teamie Adama Borkowskiego miewa zupełnie inny wymiar prócz zwykłej aktywności

 

Bieganie pomaga zmienić życie

Teoretycznie samo bieganie jako “zwykła” czynność nic Ci nie zmieni. W końcu przecież “tylko się przemieszczasz” w sportowych butach, getrach i w dodatku czasami ze spoconymi plecami. Niby zmienia się tylko Twoje położenie. Oddalasz się od domu 🙂

A nic bardziej mylnego! Od biegania zaczynają się większe zmiany.

Ta błogość, zadowolenie i uczucie odprężenia, które pojawia się nawet po przebiegnięciu 7-10 kilometrów, sprawia, że inaczej zaczynamy postrzegać rzeczywistość. Osoby, które zaczęły biegać i mądrze trenują – wyraźnie potwierdzają, że dzięki bieganiu mają siłę na kroki, które wcześniej funkcjonowały tylko w serze marzeń.

Ania napisała tak:

Loader

Tu chyba nie trzeba nic dodawać. Bieganie rozwija nie tylko mięśnie. Buduje pewność siebie, przez to, że nasza sylwetka staje się smukła i wysportowana. Bieganie uczy dyscypliny, bo wymaga trzymania się planu, dzięki któremu przekracza się kolejne granice.

Bieganie wspomaga kuracje zdrowotne i ułatwia walkę o własne zdrowie

Loader

Od zawsze powtarzam, że jeżeli tylko Twoje zdrowie pozwala Ci na treningi i lekarz nie widzi przeciwwskazań do tego, aby trenować, to nie ma nic lepszego, co możesz dla siebie zrobić, jak zacząć biegać. Nasze ciało potrzebuje ruchu, by zachować sprawność. Nasza głowa musi odpocząć. Aby mądrze trenować potrzebujesz bodźców treningowych, które sprawią, że będziesz się rozwijać, a Twoje ogólne zdrowie i kondycja ulegnie poprawie.

Ania napisała tak:

Lata fitnessu, ćwiczeń w domu i zumby nie dały mi tego, co bieganie. Dziś jestem po 2 planach SB (Silna Biegaczka) i SB 2 (Silna Biegaczka 2) ukończonym z moim ogromnym sukcesem, a obecnie w 6 tygodniu BiH (plan Bieganie i Hantle) Jestem też po ok. 8 latach leczenia chorób u mnie wyłącznie stresogennych, jak anemia i astma, a także wielu innych dolegliwości min. z kręgosłupem, neurologicznych, problemów z włosami, skóra, nadwagą, no zaczęłam się zwyczajnie po 40 sypać.

Trochę czasu zajęło mi, aby zrozumieć, co stres robi z moim organizmem, przy tym żaden z lekarzy nie pomagał mi tak naprawdę.
No i wiecie czym chce się z Wami podzielić???
Że dziś jestem zupełnie zdrowa!
Pierwszy raz od początku leczenia mam zupełnie odstawione żelazo, przy czym teraz nawet nie zwracam zbyt dużej uwagi, jak wcześniej na dietę bogatą w żelazo, bo ja MAM bogatą dietę, bo zależy mi na mojej aktywności.

Mój organizm zaczął wreszcie magazynować ten cenny pierwiastek.
Moja, astma objawiała się częstymi infekcjami dróg oddechowych i nocnym kaszlem, który chciał zabić mnie, a przy okazji moją rodzinę zmęczoną słuchaniem tego kaszlu.
Przez okres biegania na planach ani razu nie zachorowałam !!! Nawet nie miałam kataru.

Przekierowałam myślenie, na rzeczy pozytywne, o tym co czeka mnie jutro pięknego, np. ciężki trening, po którym czuje się zdrowsza i piękniejsza.
Nie pamiętam kiedy miałam tak dobre wyniki morfologii. Ból kręgosłupa? Co to jest?
Lekarz rodzinny nie tworzy już teorii o depresji, hematolog pyta – jak to? Mój fryzjer nie wychodzi z podziwu nad moją przemianą, znajomi nie poznają mnie na ulicy.
Pozrywałam kontakty z lekarzami zakładam na ulicę krótkie spodenki czego nie robiłam od lat panieńskich, i tańczę kiedy gotuję.
Żałuję tylko, że nie zrobiłam zdjęcia na początku, gdy rozpoczęłam 1 plan SB, bo w zestawieniu same oceniłybyście zmiany w wyglądzie fizycznym (…)

Czym różni się bieganie od treningu?

Bieganie, czy trening. Trening, czy bieganie. Niby to wydaje się takie samo, prawda? Otóż nic bardziej mylnego! A przynajmniej nie dla mnie. A jeśli za moment odpalisz ten filmik, to i dla Ciebie przestanie być tym samym. Koniecznie zobacz ten film, bo jeśli do tej pory “wychodziłaś” pobiegać, to teraz odkryjesz na co warto zwrócić uwagę, by to Twoje bieganie przyniosło Ci oczekiwane efekty.

Loader
Odtwarzaj film

Bieganie daje okazję do tego, aby poznać świetnych ludzi

Trening biegowy to jedno. Do tego dochodzi możliwość poznania wielu fantastycznych ludzi, którzy tak, jak Ty jarają się aktywnością fizyczną. Wszyscy korzystamy z tego samego treningu. Wszyscy trenujemy, a jednak każdy z nas ma swoje granice. Każdy przekracza swoją strefę komfortu we własnym tempie. Jesteś ciekawa jak to wygląda? Jeśli nie ma Cię jeszcze z nami w grupie na Facebooku – koniecznie sprawdź, czy taka społeczność jest dla Ciebie.

Bez hejtu. Bez spiny. Bez ciśnienia na wyniki i dłuższe dystanse. Kobiety dzielą się swoimi odczuciami, piszą jak im idzie na treningu i co sprawiło im mega trudność. Nie znajdziesz w sieci drugiej takiej grupy!

Co bieganie robi z głową i samopoczuciem?

Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna u osób, które biegają wywołuje nasiloną aktywność tych partii mózgu, które są odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności. Pojawia się więc radość, dobry humor i wyśmienite samopoczucie.

Skąd taki efekt?

Wysiłek fizyczny i zmęczenie stymulują mózg do produkcji endorfin. Ich zadaniem jest wspomaganie naszego ciała, aby lepiej znosiło trening. Efektem ubocznym w tej sytuacji jest poprawa samopoczucia i zmniejszenie się rozmiaru ubrania. Nie wierzysz?

Loader

To zobacz co dalej napisała Ania:

(…) Zmiany najlepiej widać właśnie nie tyle w figurze (to też oczywiście i to ogromne) ale widać je w moich oczach i uśmiechu. Ja sama nie mogę siebie poznać. Z rozmiaru 42 czasem 44 wchodzę w 38. To mi wystarczy.Kończąc ten psalm pochwalny, bo boję się, że  Adam Borkowski –  Trener  tego w końcu nie dźwignie, chce wyrazić szczera radość trenerze, że trafiłam pod twoje troskliwe “skrzydła”, że otwierasz podczas lajwów pozamykane szufladki, w których znajduje dużo potrzebnej wiedzy, przydatnej nie tylko podczas treningu.
Dziękuje, że dzięki Tobie poznałam i wciąż poznaję tu tyle wspaniałych tak wartościowych dziewczyn, kobiet, koleżanek, biegaczek, dziękuję, że mogę brać udział w tworzeniu tej cudownej społeczności niemal od początku i obserwować jak to się rozrasta i jestem przekonana.
Czytając każdego dnia Wasze posty dziewczyny, że jestem świadkiem czegoś niezwykłego, jakiegoś fenomenu, który czyni kobiety pięknymi w szerokim pojęciu.
Kontynuuj to dzieło trenerze bez końca. Trochę to emocjonalnie wyszło, ale no cóż, jestem kobietą. Szczęśliwa, zdrowa i silna jak nigdy dotąd kobieta, która zaraz rozpoczyna kolejny trening z hantlami !!!
Pozdrawiam Was wszystkich!

Pobierz e-booka za free!

Zapisz się do newslettera i dołącz do 1000 osób, które na swojego maila otrzymują od trenera personalnego tipy i wskazówki, dotyczące sportowej sylwetki.

Jeżeli chcesz zacząć biegać, to zwróć uwagę w pierwszej kolejności na to, ile czasu w tygodniu masz na swoją aktywność fizyczną. Ale Uwaga! Nie oszukuj się. Tylko Ty wiesz ile masz czasu, z czego możesz zrezygnować, albo co zamienić kolejnością, by włożyć w swój plan dnia krótki 30-40 minutowy trening.

Zadaj sobie też pytanie o to, czy zależy Ci na nabijaniu kilometrów, czy na konkretnym treningu, który będzie Cię rozwijał. Dlaczego warto, abyś się nad tym zastanowiła? Nie wiem, jak Ty, ale ja lubię robić coś, co ma sens i przynosi efekty, a jeśli i Tobie zależy na tym, abyś w kolejnych miesiącach zrzuciła nie tylko tłuszcz, ale i nabyła masę mięśniowa, która pozwoli Ci ujędrnić Twoje ciało, to treningi, w których pojawia się bieganie będą odpowiednie dla Ciebie.

Jak zawsze – jeśli masz jakieś pytania – chcesz poradzić się, nie wiesz co wybrać i który plan treningowy z platformy treningowej będzie dla Ciebie odpowiedni – możesz do mnie napisać. Pomogę Ci wybrać plan, a Ty uruchomisz swój proces. Do napisania!